Płyta betonowa PDTP

Płyta betonowa PDTP może być wykorzystywana do budowy dróg tymczasowych, dojazdowych, osiedlowych, leśnych, pasów przeciwpożarowych dwu- lub trój śladowych łączonych ze sobą w sposób przegubowy na całej szerokości płyty. Połączone w ten sposób płyty tworzą sztywne drogi betonowe o elastycznych połączeniach.

Płyta betonowa PDTP

Płyty betonowe PDTP

Zaletą zastosowania tego typu płyt jest możliwość układania ich na każdego rodzaju gruncie. Zamek w płycie zapobiega zjawisku tzw. “klawiszowania” a także utrzymuje płyty w stałej pozycji po ułożeniu. Zastosowanie takiego rodzaju płyty umożliwia układanie łuków.

Użytkowanie płyty betonowej PDTP

Coraz więcej miejscowości inwestuje w przebudowę przestrzeni osiedlowych. Do najczęstszych przyczyn działań tego typu można zaliczyć zwiększenie bezpieczeństwa, tworzenie komfortowych tras, wyrównanie terenu. Jednym z najlepszych sposobów jest wykorzystanie płyt betonowych PDTP. Dlaczego cieszą się one rosnącą popularnością?


Płyta betonowa PDTP

WymiaryWagaWaga PaletyIlość sztuk w transporcie
120 x 80 x 16 cm350 kg140072

Płyta PDTP

Płyta osiedlowa powinna charakteryzować się wysoką trwałością oraz długą żywotnością. Ważne jest również to, aby decydować się na wyłożenie terenu odporne na uszkodzenia, temperatury i różne warunki atmosferyczne. Do najlepszych materiałów, które służą do tworzenia wytrzymałych oraz estetycznych dróg i ścieżek można zaklasyfikować płytę betonową PDTP. Takie rozwiązania wprowadza coraz więcej gmin. Dzięki drogom wykonanych z płyt PDTP można zapewnić mieszkańcom bezpieczną, równomiernie rozłożoną powierzchnię. Dzięki niej można swobodnie przemieszczać się na rowerze, hulajnodze, rolkach. Ogromne plusy zauważają także osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, albo o kulach.

Zalety drogi osiedlowej z wykorzystaniem płyty PDTP

Wykorzystanie podczas wielu inwestycji tej właśnie płyty staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ kolejne projekty przynoszą mnóstwo korzyści mieszkańcom osiedli. Oto największe zalety tego rozwiązania:

  • niski koszt wykonania
  • szybki montaż
  • trwałość i wytrzymałość dróg z płyt PDTP
  • wysoka estetyka
  • bezpieczeństwo
  • możliwość łatwego demontażu i przebudowy

Droga jednośladowa z płyt betonowych

Współcześnie coraz więcej gmin decyduje się na tworzenie infrastruktury sprzyjającej poruszaniu się pojazdami jednośladowymi. Dzięki temu zmniejsza się emisja spalin do środowiska – im więcej dróg rowerowych, tym większe zainteresowanie przemieszczaniem się właśnie w ten sposób. Droga jednośladowa jest jednak kosztowną inwestycją, jednak bez niej wiele osób nie zdecyduje się na zmianę nawyków i przejście z samochodu na rower. Właśnie dlatego tak ważne jest tworzenie dróg i ścieżek rowerowych. Doskonale nadają się do tego płyty DPD – koszt stworzenia dróg z jej wykorzystaniem jest o wiele niższy, niż inwestycja w nawierzchnię asfaltową, czy też kostkę brukową.

W jakich przypadkach warto wykorzystać płyty PDTP?

Płyty PDTP będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku tworzenia dróg osiedlowych. Tego typu płyta osiedlowa zapewnia stabilną infrastrukturę, można ją także szybko i tanio przemieszczać. To ogromna zaleta, w przypadku kostki brukowej o wiele trudniej jest wprowadzić w życie nowe plany przestrzenne. Wybór płyty PDTP pozwala na tanią przebudowę drogi pod parking, plac zabaw, a także inne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni osiedlowej. To rozwiązanie, które nie blokuje przyszłych inwestycji. Kolejną opłacalną inwestycją przy wykorzystaniu płyt betonowych jest tworzenie solidnych dróg zastępujących drogi polne, ciężko przejezdne i ulegające zmianom utrudniające komunikację po deszczach, opadach śniegu, burzach.

Płyty PDTP coraz częściej wykorzystuje się przy wielu inwestycjach. Na przykład przy tworzeniu tras jednośladów, dróg ułatwiających poruszanie się na wózkach inwalidzkich, jak również podczas prac, w wyniku których powstają nowe parkingi.

Płyty betonowe PDTP przy inwestycjach prywatnych

Płyty betonowe PDTP są doskonałym rozwiązaniem nie tylko podczas przebudowy przestrzeni publicznej, mają także szerokie zastosowanie podczas budowania domu, a także prac wokół budynków. Można dzięki nim tworzyć na przykład podjazdy garażowe, tworzyć estetyczne tarasy. Płyty betonowe PDTP mają bardzo szerokie zastosowanie, są przy tym niezwykle korzystne pod względem ceny oraz trwałe.