Trwałe płyty betonowe na drogę

Home / Budowa dróg z płyt betonowych / Trwałe płyty betonowe na drogę

Trwałe płyty betonowe na drogę

Płyty na drogi z trwałego podczas użytkowania betonu są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. I nic w tym dziwnego, gdyż odznaczają się one łatwością w montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Ich ogromnym atutem jest atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg czy podjazdów staje się bardzo ekonomiczna.

Trwała i niezawodna płyta betonowa na drogę

płyty betonowe na drogę

Trwałe płyty betonowe na drogę

Wybór płyt drogowych z betonu jest na rynku budowlanym ogromny. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne produkty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród tysięcy inwestorów. Odznaczają się one ogromną odpornością na odkształcenia. Potrafią one bez problemu wytrzymać intensywne ściskanie oraz duży nacisk, nawet do 60 ton.

Tego typu beton architektoniczny jest także bardzo odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych w postaci deszczu, śniegu czy mrozów. Nie wchłania on wilgoci, dzięki czemu nie ulega rozsadzaniu podczas występowania przymrozków.
Jeśli płyty betonowe zostaną umieszczone na odpowiednim podłożu, to wówczas są w stanie wytrzymać do trzydziestu lat, a czasem nawet dłużej.

Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają konserwacji. Ponadto każda wysokiej jakości zbrojona płyta jest odporna na różnorodne powierzchniowe uszkodzenia oraz wykruszenia.

Płyty drogowe betonowe – szerokie zastosowanie

Zastosowanie trwałych i niezawodnych płyt z betonu jest bardzo szerokie. Wysokiej jakości płyty drogowe świetnie sprawdzają się do budowy dróg tymczasowych, bowiem potrafią wytrzymać duże obciążenia. Dzięki temu mogą z powodzeniem być wykorzystane do wykonania różnorodnych dróg dojazdowych na place budowy. Jeśli nawierzchnia zostanie odpowiednio utwardzona, to wówczas nie ulegnie zniszczeniu nawet pod wpływem intensywnego użytkowania przez cięższe pojazdy budowlane.

Co więcej, nawierzchnia z betonu może być z powodzeniem wykorzystana do składowania różnorodnych materiałów budowlanych, bowiem potrafi ona zapewnić niezwykle skuteczną izolację od wilgotnej gleby oraz umożliwia wygodne wyładowanie towarów.

Zobacz również: Z czego zbudować drogę dojazdową | Płyty betonowe ażurowe

Related Posts
Zadzwoń i zapytaj o cenę?Płyty betonowe ażurowePłyty drogowe betonowe